V súčasnosti sa šíria informácie, že umelé sladidlá, predovšetkým aspartám, sú škodlivé pre ľudský organizmus. Najčastejším tvrdením, s ktorým sa môžeme stretnúť  je, že sú príčinou vzniku cukrovky. Ale… je to skutočne tak? Pozrime sa na to bližše.

Umelé sladidlá klamú mozog

Umelé sladidlá, ako napríklad aspartám alebo acesulfám, sú syntetické chemikálie, ktoré stimulujú receptory sladkej chuti na jazyku. Na rozdiel od cukru však nepridávajú jedlám a nápojom žiadne kalórie. Preto sú potraviny obsahujúce umelé sladidlá propagované ako diétne a bývajú bežnou súčasťou fyzicky aktívneho a zdravšieho životného štýlu.

Čo sa teda stane, keď zjeme potravinu s umelým sladidlom?

Sladidlá aktivujú receptory sladkej chute na jazyku. Náš mozog dostane informáciu, že sme zjedli cukor a na nejaký čas bude jeho „túžba“ po sladkom upokojená.

Prečo sú umelé sladidlá obľúbené?

U výrobcov nápojov, potravín a drogérie sú umelé sladidlá používané predovšetkým pre ich vysokú sladkosť, ktorá je až 200 krát vyššia ako pri cukre. Takže na duchutenie výrobkov je potrebné veľmi malé množstvo sladidiel a to je ekonomicky výhodné.

U spotrebiteľov je zvýšený záujem predovšetkým kvôli nízkym kalóriam produktov ochutených umelými sladidlami. Netreba sa tomu čudovať. Náš životný štýl sa zmenil. Pracujeme väčšinou duševne v kanceláriách a nemáme potrebný výdaj energie, aby sme mohli jesť kalorické jedlá.

Niektoré populárne športy, napríklad fitness alebo kulturistika vyžadujú, aby človek istý čas neprijímal žiadny cukor a tak sú medzi komunitou týchto športovcov umelé sladidlá veľmi populárne.

Môžu umelé sladidlá škodiť zdraviu?

V dnešnej dobe je odborníkom na správnu výživu asi každý človek, ktorí vie napísať komentár na Facebook. Netreba sa teda čudovať, že sa internetom šíria rôzne mýty o škodlivosti umelých sladidiel.

Najznámejší mýtus je, že umelé sladidlá u človeka vyvolávajú cukrovku.

U najviac kritizovaného sladidla – aspartámu – bolo vykonaných množstvo klinických štúdií. (Klinická štúdia znamená, že sa vplyv látky testuje na ľuďoch.) Žiadna z nich nepreukázala škodlivosť aspartámu na ľudský organizmus a ani spojitosť so vznikom cukrovky nebola potvrdená. 

V decembri 2013 vydala EFSA svoje prvé úplné hodnotenie rizík aspartámu.
Dospela k záveru, že aspartám a jeho produkty rozkladu sú bezpečné pre celú populáciu (vrátane dojčiat, detí a tehotných žien).

Stanovisko EFSA (European Food Safety Authority) k aspartámu si môžete prečítať tu:
http://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/aspartame

Dávka robí jed

Vedeli ste, že pitná voda vás môže zabiť? Stačí, ak jej vypijete 4 litre. Lenže kto príčetný by exol 4 litre vody, však?

Aj vysoké dávky umelých sladidiel môžu byť pre nás rovnako nebezpečné. Ale kto a ako by sa mohol dostať k tak vysokým množstvám, aby mu to ublížilo? Ako sme spomínali v úvode, tieto prísady sú omnoho sladšie ako cukor a preto sa používajú vo veľmi malých dávkach.

EFSA stanovila optimálny príjem aspartámu na 40 mg na kilogram hmotnosti. Ak teda vážite 60 kíl, vaša denná dávka aspartámu je 2,4 gramu. V plechovke diétneho nápoja sa zvykne nachádzať okolo 180 mg umelého sladidla. Na to, aby ste splnili stanovenú dennú dávku, by ste museli vypiť 13 plechoviek denne. A to ste stále v limite.

Káva vs. diétny energy drink?

Ak pijete kávu, v ktorej roztopíte 2 lyžičky rafinovaného cukru a jednu malú smotanu, prijímate cca 90 kalórií. Ak si takéto kávičky šupnete tri, máte zrazu 270 kalórií, ani neviete ako. Len pre ilustráciu, na spálenie takéhoto množstva kalórií potrebujete asi 40 minút cvičenia na elipticale.

Oproti tomu stojí plechovka Battery No Calories, ktorá obsahuje doporučenú dennú dávku kofeínu a má len 2 kalórie. Takže pri redukcii hmotnosti alebo pri udržiavaní optimálnej telesnej hmotnosti je určite efektívnejšie riešenie dať si diétny enegy drink, než kávičkovať.

Battery No Calories – energy drinky budúcnosti?

 

Nové články na blogu

#Batteryfamily

Môže tu byť
aj tvoja fotka :)
napíš nám