Bezkalorické nápoje sa tešia zvýšenému záujmu verejnosti. Prečo je to tak?

Máme nízky energetický výdaj

Náš životný štýl sa oproti minulosti zmenil. Pracujeme väčšinou duševne v kanceláriách. Nie je nič nezvyčajné, ak 8 hodín v práci presedíme a jediné, čo sa nám na tele hýbe, sú prsty po klávesnici.

Sedavý spôsob práce je postrachom dnešnej doby. Nedostatok pohybu v priebehu celého dňa vedie k množstvu zdravotných problémov, hlavne s chrbticou. Na trhu existuje množstvo produktov, ktoré sa pokúšajú znížiť zaťaženie takejto práce na organizmus. Od pohyblivých pracovných stolov, pri ktorých je možné stáť, cez stoličky, na ktorých sa nedá sedieť, až po inteligentné hodinky, ktoré nás informujú o tom, že sa nehýbeme a mali by sme zmeniť polohu.

Ďalším závažným problémom sedavej práce je nízky energetický výdaj. Počas práce nenáročnej na pohyb máme problém spáliť potrebné množstvo kalórií, aby sme si uržali optimálnu telesnú váhu. Nemôžeme sa teda stravovať tak, ako bolo zvykom v minulosti.

Jedálniček moderného človeka

Nie je prekvapujúce, že na popularite začínajú naberať doteraz „alternatívne“ spôsoby stravovania – napríklad vegetariánstvo alebo vegánstvo. Množstvo Slovákov sa stáva „flexitariánmi“, teda ľuďmi, ktorí vedome obmedzujú na určité časové obdobie svoj príjem mäsa. Ľudia prirodzene cítia, že musia prispôsobiť svoj denný príjem energie reálnemu výdaju, ktorý je oveľa nižší ako v minulosti.

Na Slovensku sa popularite tešia sójové výrobky. Obľúbená je aj stredomorská kuchyňa, bohatá na zeleninu a ľahké rybie mäso.

Súčasťou takéhoto spôsobu stravovania sú aj diétne energy drinky Battery No Calories a Battery No Calories Lime. Dodajú telu optimálne množstvo kofeínu, obsahujú vysoké dávky B vitamínov, majú len 2 kalórie a sú vegánske – pri ich výrobe neboli použité živočíšne produkty.

Káva alebo radšej energy drink?

Ak pijete v práci kávu, do ktorej si dávate 2 lyžičky rafinovaného cukru a jednu malú smotanu, prijímate asi 90 kalórií. Ak takéto kávičky vypijete tri, máte zrazu 270 kalórií. Na spálenie takéhoto množstva kalórií potrebujete cca 40 minút cvičenia na elipticale.

Plechovka Battery No Calories/No Calories Lime obsahuje doporučenú dennú dávku kofeínu, takže väčšine ľudí bude stačiť vypiť jeden nápoj denne. Výrobca doporučuje vypiť maximálne 3 plechovky počas dňa. Diétne energy drinky sú sladené umelými sladidlami a preto majú len 2 kalórie. Zároveň obsahujú vysoké dávky B vitamínov, ktoré je zložité získať v strave chudobnej na mäso. Takže pri redukcii hmotnosti alebo pri udržiavaní optimálnej telesnej hmotnosti je určite efektívnejšie riešenie dať si diétny enegy drink, než kávičkovať.

Umelé sladidlá a mýty o ich škodlivosti

Diétne energy drinky sú sladené umelými sladidlami. Ak chcete vedieť, ako tieto sladidlá fungujú a či sú škodlivé pre naše zdravie, ako dnes často čítame na internete, odporúčame vám nasledovný článok:

Sú umelé sladidlá naozaj škodlivé?

Nové články na blogu

#Batteryfamily

Môže tu byť
aj tvoja fotka :)
napíš nám